Українська Православна Церква Київський Патріархат: Офіційний веб-сайт

http://www.cerkva.info


25 березня – день відновлення автокефалії Грузинської Православної Церкви


25 березня 2010
alt25 березня 2010 р. Грузинська Православна Церква відзначає день відновлення своєї автокефалії. З нагоди свята Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілія II відслужив молебень в Сіонському патріаршому соборі, повідомляє кореспондент GeorgiaTimes в Тбілісі.

Впродовж своєї багатовікової історії Грузинська Церква неодноразово здобувала і втрачала автокефалію. На початку XIX ст. розпорядженням імператора Павла I Грузинська Церква була підпорядкована російському Синоду в статусі Екзархату. Відразу ж після падіння монархії в Росії в наслідок революції в лютому 1917 р. в Петрограді, надзвичайний собор грузинських ієрархів і духовенства, скликаний 12 (25 нового стилю) березня 1917 року, ухвалив рішення про відновлення автокефалії Грузинської Православної Церкви. Після цього Російська Церква на 27 років перервала спілкування з грузинською ієрархією і духовенством.


У вересні того ж року, після 106-річної перерви, знову був обраний Католікос-Патріарх всієї Грузії. Ним став Киріон, згодом жорстоко вбитий у Марткопській церкві та пізніше прославлений, як священномученик. Московський Патріархат офіційно відмовився визнавати відновлену автокефалію і намагався створити на території Грузії паралельну церковну структуру. Визнання сталося лише в 1944 р., після відповідних вказівок Радянського уряду.


Константинопольський Патріархат також довгий час відмовлявся визнавати Грузинську Церкву автокефальною, а її Предстоятеля – Патріархом. І лише в 1989 році зусиллями Католікоса-Патріарха Ілії II таке визнання було отримано.


За матеріалом GeorgiaTimes