Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Березень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 

ВРЦ і РО закликає Президента і главу Уряду до діалогу та конструктивної співпраці з конфесіями Церква і держава, Mіжцерковні стосунки


Керівники українських конфесій ініціюють зустріч Президента України з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (ВРЦ і РО) з метою продовження традиції конструктивної співпраці Ради Церков з Главою держави. Про це йдеться у зверненні до Віктора Януковича, яке за дорученням членів ВРЦ і РО 18 березня 2010 р. спрямував Головуючий у Раді Церков єпископ Маркіян Трофим’як, повідомляє Інститут релігійної свободи.

«Протягом часу своєї діяльності ВРЦ і РО стала провідним майданчиком для міжконфесійного діалогу та у вирішенні державно-конфесійних питань», – зазначається у зверненні до Президента України.

Духовні лідери України відзначають, що «саме у форматі спілкування з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій відбувалися регулярні зустрічі Президентів України, Прем’єр-міністрів України, Голів Верховної Ради України, керівників та представників парламентських фракцій». Також за участю представників членів ВРЦ і РО утворено громадські ради при Міністерстві оборони, Міносвіти, МОЗ та інших урядових структурах України.

У зв’язку з цим Головуючий у ВРЦ і РО єпископ Маркіян Трофим’як запропонував Президенту Віктору Януковичу у найближчий зручний час провести зустріч з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій з метою продовження діалогу та налагодження конструктивного співробітництва Ради Церков з Главою держави.

Цього ж дня Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій надіслала вітання Прем’єр-міністру України Миколі Азарову з зв’язку з призначенням на посаду. Головуючий у ВРЦ і РО побажав главі Уряду мудрості у державних справах та успішного служіння Україні та українському народові.

У листі ВРЦ і РО зазначається: «Церкви та релігійні організації, які є членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, прикладом свого служіння у суспільстві прагнуть показати, як можна знаходити спільну мову, співпрацювати та висловлювати спільну позицію, залишаючись вірними своїм переконанням».

«Рада Церков вважає, що цей досвід порозуміння та співпраці зараз особливо потрібний для України – для нашої держави та для українського суспільства. Тому ми готові й надалі робити все від нас залежне, щоби в Україні панували мир, злагода й порозуміння серед прихильників різних віросповідань, а також підтримувати Ваші ініціативи, спрямовані на досягнення цієї мети», – говориться у листі ВРЦ і РО до глави Уряду.

Головуючий у Раді Церков також висловив сподівання, що новий Прем’єр-міністр України сприятиме успішному продовженню діалогу та співпраці між Урядом та конфесіями, що стало здобутком держави за часи незалежності України, а також докладе зусиль для розв’язання нагальних проблем у сфері державно-церковних відносин.

До таких питань ВРЦ і РО відносить необхідність утвердження у суспільстві високих моральних цінностей, подальший розвиток співпраці між державою та конфесіями в гуманітарній сфері та поліпшення на законодавчому рівні умов для духовної та суспільно-важливої діяльності Церков і релігійних організацій. Докладно про це йдеться у Переліку актуальних питань державно-конфесійних відносин в Україні, який був доданий до обох згаданих звернень Ради Церков – до Президента України і до Прем'єр-міністра України.

За повідомленням Інституту релігійної свободи

 

 

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії