Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Березень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 

Палатки з-під храму мають прибрати Mіжцерковні стосунки, Вісті з єпархій


10 лютого 2010 року Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Управління Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату) та залишив без змін рішення Деснянського районного суду міста Чернігова від 4 серпня 2009 року та ухвалу апеляційного суду Чернігівської області від 6 жовтня 2009 року, в яких зобов’язано Управління Чернігівської єпархії Української Православної Церкви знести намети, що встановлені поруч з будівлею Катерининської церкви у місті Чернігові.

Ухвала Верховного Суду України оскарженню не підлягає.

Храм святої великомучениці Катерини є візитівкою міста Чернігова, саме цей храм зустрічає гостей міста, які прибувають до нього зі сторони столиці. Щороку древнє та славне місто відвідує велика кількість туристів та гостей міста. І ось що вони бачать…

 

Після зображень "святого Кирила,
патріарха Московського"
у одному з російських храмів, плакат
на "походному храмі" не викликає подиву.
 
Похідна кухня.

А нам кажуть, що додавання до назви "УПЦ"
означення "Московського Патріархату" вигадане
супротивниками "канонічної Церкви"...


Будемо сподіватися, що віруючі УПЦ Московського Патріархату, які відвідують «храм-палатку», виконають постанову Верховного Суду України та дотримаються закону Держави, громадянами якої вони є.

Подаємо повний текст рішення Верховного Суду України

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2010 року  м.Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: Гнатенка А.В., Балюка М.І., Луспеника Д.Д.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом Козацької православної громади храму Святої Великомучениці Катерини міста Чернігова Української православної Церкви Київського Патріархату до Лєдового Олександра Вікторовича, Управління Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви, треті особи: Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній", Чернігівська міська рада, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії за касаційною скаргою Управління Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви на рішення Деснянського районного суду міста Чернігова від 4 серпня 2009 року та ухвалу апеляційного суду Чернігівської області від 6 жовтня 2009 року,

встановила:

Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова від 4 серпня 2009 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Чернігівської області від 6 жовтня 2009 року, позовні вимоги Козацької православної громади храму Святої Великомучениці Катерини міста Чернігова Української православної Церкви Київського Патріархату задоволено частково.

Зобов'язано Управління Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви знести намети, що встановлені поруч з будівлею Катерининської церкви у місті Чернігові.

У решті позову відмовлено.

У касаційній скарзі Управління Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви просить ухвалені судові рішення скасувати, посилаючись на порушення судами норм матеріального і процесуального права та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Касаційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Згідно зі ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Установлено й це вбачається з матеріалів справи, що оскаржувані судові рішення ухвалені з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи скарги цих висновків суду не спростовують.

Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 332, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

ухвалила:

Касаційну скаргу Управління Чернігівської Єпархії Української Православної Церкви відхилити.

Рішення Деснянського районного суду міста Чернігова від 4 серпня 2009 року та ухвалу апеляційного суду Чернігівської області від 6 жовтня 2009 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

А.В. Гнатенко
М.І. Балюк
Д.Д. Луспеник

 

 

Джерело: Прес-служба Чернігівської єпархії.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії