Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Лютий 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

Приїзд Патріарха Кирила і проведення ним молебню ми розцінюємо як суто політичний захід Огляд ЗМІ, Церква і суспільство, Москва і Київ


Прочитать на русском языке

«Приїзд Патріарха Кирила і проведення ним молебню ми розцінюємо як суто політичний захід, бо обраний президент Віктор Янукович вже отримав благословення від Церкви Московського Патріархату, від митрополита Володимира, в неділю, під час молебню у Києво-Печерській лаврі. Тому, з релігійної точки зору, стає незрозумілим, який сенс ще в одному благословенні вже від Патріарха Кирила», - таку думку ІМК висловив керівник інформаційно-видавничого управління УПЦ КП, єпископ Васильківський Євстратій (Зоря).

«Патріарх Кирил діє у руслі своєї концепції "русского мира", яка має основою ідею Москви як третього Риму, ідею православної імперії, сформовану у Візантії, і тому для нього дуже важливі є символічні дії. Такою символічною дією, таким ритуалом, який повинен  показати навіть певну зверхність Московського патріарха над Українським Президентом, а відповідно і над Україною, покликаний стати цей молебень...

Патріарх Кирил має бажання в перший день перебування Віктора Януковича на посаді Президента показати, що саме він стоїть поруч із Президентом, саме він його благословляє, щоб цим самим подати сигнал Україні, що вона у релігійному відношенні має орієнтуватися на Москву і на нього, як на свого керівника Церкви. Це є не тільки приниженням інших конфесій, а й приниженням митрополита Володимира, який, фактично, буде  відсунутий убік», - підкреслив він.

Як повідомляв ІМК, глава Російської православної церкви, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолить молебень в Києво-Печерській лаврі в день інавгурації Президента України В.Януковича.

Наталія МЕЛЬНИК, ІнтерМедіаКонсалтинг

* * *
Прочитать на русском языке

В Українській православній церкві Київського патріархату (УПЦ-КП) оцінюють майбутній візит глави Російської православної церкви (РПЦ) патріарха Московського і всієї Русі Кирила до Києва з нагоди інавгурації новообраного президента Віктора Януковича як політичний.

«Якщо патріарх Кирил захоче благословити президента, це акт вже політичний. Цей візит однозначно політичного характеру. Від віри тут відсотків 10, а від політики – 90», - сказав агентству «Інтерфакс-Україна» керівник інформаційно-видавничого управління Київської патріархії єпископ Євстратій (Зоря) у вівторок, 23 лютого, коментуючи можливу участь глави РПЦ у молебні в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, що передуватиме церемонії інавгурації українського президента.

Єпископ Євстратій (Зоря) наголосив, що «значною мірою формат участі або не участі патріарха Кирила залежатиме від того, якою мірою буде представлена Російська Федерація (на інавгурації нового президента – ІФ)».

Він також назвав недоцільним ще одне благословення В.Януковича – з боку РПЦ. «Після того, як у неділю митрополит Володимир (глава УПЦ (МП) митрополит Володимир (Сабодан) – ІФ) благословив Віктора Януковича на працю на посаді президента, виникає питання в доцільності ще одного благословення», – зазначив владика. У такому кроці єпископ Євстратій (Зоря) вбачає «спробу Московського патріарха закріпити за собою ексклюзивний вплив на майбутнього президента».

Водночас він позитивно оцінив те, що «новий президент, як і попередній, Віктор Ющенко, є людиною віруючою». «Сподіваємося, що його релігійні переконання сприятимуть тому, що він виконає те, що обіцяє людям», - зазначив священнослужитель.

Крім того, владика повідомив, що станом на ранок вівторка УПЦ-КП не отримала запрошення на церемонію інавгурації. «Ми не претендуємо на участь у молебні. Але не було запрошення на участь і у державних заходах», - наголосив він.

Інавгурація президента В. Януковича призначена на 25 лютого. Планується, що на його запрошення патріарх Московський і всієї Русі Кирило очолить цього дня в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі молебень перед церемонією інавгурації президента. Раніше глава УПЦ (МП) митрополит Володимир (Сабодан) під час церемонії богослужіння в Києво-Печерській Лаврі благословив В. Януковича на президентство.

«Інтерфакс-Україна »

Посилання до теми:

Абсолютно неправильно, якщо молебень з нагоди вступу на посаду Українського Президента буде очолювати патріарх з Російської держави - Анатолій Гриценко

 

 

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії