Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Лютий 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

УНА-УНСО обіцяє Кирилу «теплий» прийом у Києві Огляд ЗМІ, Церква і суспільство


УНА-УНСО обурена запрошенням до Києва на інавгурацію новообраного Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА Патріарха Московського і всієї Русі Кирила та обіцяє організувати пікетування у день його візиту.

З відповідною заявою на прес-конференції в УНІАН виступили голова Виконкому УНА-УНСО Руслан ЗАЙЧЕНКО, член Проводу УНА-УНСО Ігор МАЗУР і перший заступник голови Української всесвітньої координаційної ради Михайло РАТУШНИЙ.

«УНА-УНСО заявляє рішучий протест з приводу оголошеного наміру КИРИЛА благословляти інавгурацію ЯНУКОВИЧА... І якщо КИРИЛ приїде до Києва, ми хочемо свої почуття донести до нього особисто... Ми готуємо пікетування. Ми хочемо, щоб світ побачив, що тут (в Україні - УНІАН) не вотчина Росії, що світло православ’я пішло у Росію саме з Києва», - сказав Р.ЗАЙЧЕНКО.

У свою чергу, М.РАТУШНИЙ нагадав, що і на інавгурації Леоніда КУЧМИ у 1999 році, і на інавгурації Віктора ЮЩЕНКА у 2005 році були присутні глави усіх головних українських конфесій. «Помічники ЯНУКОВИЧА вже встигли запросити на неї московського патріарха, але досі не надіслали запрошень керівникам власне українських церков! Хіба це не ганьба?» - наголосив він.

При цьому М.РАТУШНИЙ зауважив, що треба з’ясувати, чи ідея запросити КИРИЛА виходила від В.ЯНУКОВИЧА через його релігійні переконання, чи була ініційована Кремлем. «Якщо це ідея Кремля, то це зневага до того ж самого ЯНУКОВИЧА. Якщо ідея ЯНУКОВИЧА, то це зневага до виборців», - констатував М.РАТУШНИЙ.

Він зазначив, що всі українські президенти спотикалися на релігійному питанні і те саме простежується в новообраного глави держави. «Це дуже погана традиція», - зазначив М.РАТУШНИЙ.

Таку його позицію підтримав І.МАЗУР, який сказав: «Подивімося, за скільки відро цих помилок наповниться і виллється на голову Віктора ЯНУКОВИЧА... Йому не слід забувати, що більше половини з числа тих, хто прийшов на вибори, проголосували проти нього. Хотілося би, щоб ЯНУКОВИЧ був хоч і поганим Президентом, але Президентом всієї країни».

Заява УНА-УНСО
з приводу запрошення Московського патріарха Кіріла
на інавгурацію Януковича

З великим обуренням дізналися ми про те, що оголошений переможцем виборів Президента України Віктор Янукович запросив на свою інавгурацію Московського патріарха Кіріла. І не просто в якості почесного гостя – представники російської патріархії вже заявили, що Кіріл має провести у Києво-Печерській лаврі молебень і «помазати» Януковича на президентство.

Як громадянин України, В. Янукович має право сповідувати будь-яку релігію або бути атеїстом. Але отримання благословення на президентство від керівника закордонної конфесії, від російського політика, який вважає Україну частиною «русскава міра», український народ – «сваім народам», відверто зневажає більшість українських конфесій та прагне повернення України під владу Москви – ганьба для нашої держави, яку Янукович збирається очолити. Це – ознака васалітету, підкорення Президента України патріарху Росії, упокорення Києва перед Москвою. Тому УНА-УНСО заявляє рішучий протест з приводу оголошеного наміру Кіріла благословляти інавгурацію Януковича.

В. Янукович говорить про свою перемогу на виборах, про те, що «народ сказав своє слово». Але йому не слід забувати, що більше половини з числа тих, хто прийшов на вибори, проголосували проти Януковича. За нього не голосували 2/3 виборців – а це майже 3/4 населення нашої держави. Він здобув перемогу лише у 2/5 адміністративних одиниць країни та програв вибори у столиці – Києві. Януковичу потрібно працювати над об’єднанням всієї України та консолідацією нації, щоб завоювати авторитет цілої України. Для цього не слід починати свою каденцію з прогинання перед Москвою.

Нагадаємо, що і на інавгурації Кучми в 1999 році, і на інавгурації Ющенка у 2005 р. були присутні глави всіх головних українських конфесій. Обидва вони отримували від них благословення у соборі Святої Софії. Зараз же хочуть, щоби Президента України благословляв неукраїнський церковник. Помічники Януковича, які готують його інавгурацію, вже встигли запросити на неї Московського патріарха, але досі не надіслали запрошень керівникам власне українських Церков! Хіба це – не ганьба?

Ми протестуємо проти цієї ганьби! І якщо Кіріл все ж таки приїде до Києва – ми хочемо свої почуття донести до нього особисто. Ми нагадаємо йому минулорічний візит до Києва. Ми нагадаємо йому, що в Україні ще є патріоти, котрі не допустять закабалення України. Ми покажемо йому, що Київ – не «южная сталіца русскава праваславія», а столиця незалежної і суверенної України.

ВАЖЛИВО: Публікації розділу «Огляд ЗМІ» подаються без змін мовою оригіналу з метою привернути увагу до зовнішнього погляду на події та/або думки, які стосуються буття Української Церкви. Зміст публікацій не відображає офіційної позиції Київського Патріархату. Розміщення їх в цьому розділі не означає, що прес-центр Київської Патріархії погоджується зі змістом матеріалу або поділяє точку зору його авторів.

 

 

Джерело: УНІАН.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії