Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Лютий 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

І знову «Ліствиця» Церква і молодь


З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з 25 по 31 січня 2010 року на базі санаторію реабілітації с. Більче-Золоте Борщівського району Тернопільської області відбувся ІІ Всеукраїнський православний зимовий молодіжний табір «Ліствиця-2010», в якому взяли участь більш як п’ятдесят представників з понад десяти регіонів України.
 
 

Головною метою табору було створити умови, в яких сучасна молода людина могла б відчути себе невід’ємною частиною всеукраїнської християнської молодіжної родини, укріпитися духовно, знайти нових друзів та однодумців. Молодіжний табір – це також нагода побачитися зі старими товаришами, обмінятися враженнями, поділитися досвідом. Завдяки головному лікарю санаторія Григорію Васильовичу Щуру, цього року таборяни мали можливість не тільки відпочити, але й оздоровитись приймаючи лікувальні процедури.

По прибутті на місце духівництвом та таборянами був відслужений молебень перед початком усякого доброго діла, а також відбулося урочисте відкриття, де з вітальним словом перед учасниками табору виступили директор табору – священик Роман Вакуленко та духівник протоієрей Петро Стеблина. Ввечері того ж дня молодь мала нагоду проявити свій креативний потенціал на вечері-знайомстві.
 
 
Кожен день перебування у таборі розпочинався та завершувався молитвою, зміцненню духовного поступу таборян також сприяли духовні бесіди, що читали спеціально запрошені лектори, викладачі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича – Арсен Романович Матчишак, протоієрей Микола Марусяк та благочинний Кременецького району протоієрей Володимир Буграк; а також так звані «Круглі столи», котрі працювали в режимі питання-відповідь, тут молодь мала нагоду поставити актуальні питання та отримати відповіді на них.
 
 
Програмою було передбачено чимало екскурсій, які, не зважаючи на сильні морози, були реалізовані. Так таборяни здійснили пішу подорож до печери Вертеба, яка знаходиться в кількох кілометрах від с. Більче-Золотого, в ході екскурсії почули легенду про походження назви села, а також дізналися про загальноєвропейське значення археологічних розкопок, які проводяться у вищезгаданій печері. 28 січня учасники табору здійснили подорож до Кам'янця-Подільського, де відвідали древній замок, а також ознайомилися з визначними пам’ятками архітектури та культури старовинного міста над Смотричем. Наступним пунктом екскурсії була багатовікова твердиня Хотин, фортеця, яка з прадавніх часів відігравала важливу роль в історії України та її сусідів. Побачивши два з семи чудес України, таборяни повернулися до санаторію, щоб набратися сил для наступної мандрівки, яка була для всіх сюрпризом, адже замість звичного транспорту, таборян чекали сани, запряжені парою коней, що в повній мірі дало можливість насолодитися неповторним краєвидом Тернопільщини. Ця приємна подорож була організована настоятелем церкви с. Більче-Золоте протоієреєм Петром Міськовим. Пунктом призначення було село Монастирок, розташованому над річною Серет, з його древньою православною святинею.
 
 

Ще в 9 ст. у Монастирку був заснований ченцями-відлюдниками монастир. Печера в археологічних джерелах називається Язичницька, що вказує на те, що ранні поселення тут мали жертовний поганський храм. Біля входу на територію монастиря стоїть Хрестовоздвиженський храм, побудований на місці більш давнього в 1560р.

Остання екскурсія була запланована до с. Кривче, яке відоме унікальною печерою «Кришталева» та руїнами замку. Ввечері того ж дня таборяни відвідали концерт етноквартету «Більчанка», лауреатів багатьох пісенних конкурсів.
 
 

У неділю на Літургії всі таборяни прийняли Святе Причастя. Очолював богослужіння митрофорний протоієрей Юрій Стеблина.

Цього ж дня був відслужений подячний молебень та відбулося закриття табору, під час якого духівник табору звернувся до молоді з настановчим проханням нести молитовне єднання, яке було відчутне протягом табору, в повсякденне життя, не забувати про те, що, в першу чергу, ми православні християни.

Яна Горохова

керівник відділу «Недільні школи та соціальна робота»

Синодального управління у справах молоді

 

 

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії