Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Лютий 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

Європа захищає титул «Вселенський» Церква і держава, Огляд ЗМІ, Помісні церкви


27 січня 2010 року депутати Парламентської асамблеї Ради Європи закликала владу Туреччини «надати Вселенському православному Патріархові в Стамбулі свободу обирати для використання прикметник "вселенський"». Даний заклик міститься в резолюції 1704 «Свобода релігійних й інших людських прав немусульманської меншини в Туреччині і мусульманської меншини у Фракії (Східна Греція)».

У початковому тексті резолюції, підготовленому французьким депутатом Мішелем Уно, відносно Константинопольського Патріарха використовувалося формулювання «Грецький Патріарх в Стамбулі». Проте, після втручання болгарського парламентарія Лучезара Тошева, який заявив про неправомочність і неісторичність такого іменування, ПАРЄ змінила слово «грецький» на «вселенський» і закликала владу Туреччини визнати даний титул за Константинопольським Патріархом.

Також, за пропозицією Тошева, ПАРЄ запропонувала Туреччині погодити за Константинопольською кафедрою право на назву «Вселенський Патріархат у Стабулі».

Нагадаємо, що кілька місяців тому в інтерв’ю для американського телеканалу Патріарх Варфоломій порівняв становище своєї Патріархії у Туреччині з розп’яттям на хресті. Таке порівняння викликало незадоволення у турецької влади, яка заявила, що вважає його невдалим. Проте жорстке обмеження прав і можливостей Патріархату, закриття 40 років тому богословської школи на Халкі, ігнорування владою Туреччини реального положення Вселенського Патріарха у православному світі аж ніяк не дають підстав вважати становище Православ’я в Туреччині нормальним.   

За матеріалом
Богослов.Ru

 

 

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії