Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Лютий 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

Про події в Мусорівцях Mіжцерковні стосунки, Вісті з єпархій


26 січня 2010 року у м. Тернополі в медіа-центрі «RIA» відбулась прес-конференція на тему «Міжконфесійні конфлікти в Україні та пошук шляхів їх подолання». Ініціювали конференцію ТОО ВО «Свобода» та Свято-Троїцький духовний центр на честь кн. Данила Галицького. На прес-конференцію були запрошені кореспонденти провідних ЗМІ Тернополя та області.

 
Головною причиною скликання прес-конференції стали нещодавні події в с. Мусорівці Збаразького району Тернопільської області та шквал бруду неправдивої, інсценованої та змонтованої інформації, вилитий на адресу УПЦ Київського Патріархату та ВО «Свобода». Учасниками прес-конференції були настоятель Свято-Троїцького духовного центру протоієрей Анатолій Зінкевич, благочинний Збаразького району протоієрей Святослав Швець, голова ТОО ВО «Свобода» Олег Сиротюк та Михайло Головко – довірена особа колишнього кандидата в Президенти України Олега Тягнибока.

Розпочав прес-конференцію отець Анатолій, провівши паралель між релігійними конфліктами 90-х років та тими конфліктами, які сьогодні мають місце в країні, а особливо на її Заході. «Сьогодні ми не бачимо нічого нового з того, що відбувається в Україні, а бачимо те саме, що відбувалося у 90-х роках. В 90-х роках спецслужби, які хотіли реанімувати Радянський Союз, запустили технологію міжцерковної боротьби. Чому? Тому що сама страшна війна – це релігійна війна» - сказав о. Анатолій.

Метою прес-конференції було спростувати неправдиві дані, подані російськими та деякими українськими телеканалами, про події 3 січня 2010 року в с. Мусорівці Збаразького району Тернопільської області.

В черговий раз представники Тернопільської єпархії УПЦ Московського патріархату вдались до брудних пі-ар-технологій і в усіх бідах звинувачують Київський патріархат. У їхніх заявах прозвучало звинувачення на адресу ВО «Свобода» та священиків УПЦ КП в спробі насильницького захоплення храму в с. Мусорівці.

Під час прес-конференції було заявлено, що вся інформація, подана московською стороною, є однобокою, не об’єктивною, що вона подана з перекручуваннями, домислами та безпідставними звинуваченнями.

Представники ТОО ВО «Свобода» не заперечують факту, що того дня вони прибули в с. Мусорівці, але виключно на запрошення громади села і виключно з метою підтримки і захисту прав українців, які на українській землі, через бездіяльність влади, зазнають утисків у правах, які їм гарантує Закон «Про свободу совісті».

Є безліч свідчень, що виламування дверей храму було спровоковане «чужими людьми», які забарикадувалися в храмі. Місцевим жителям просто увірвався терпець споглядати на те, як невідомі нікому люди зі «скляними» очима, в камуфляжі, закрились в їхньому храмі, п’ють там горілку, курять прямо в церкві невідомо що, ночують там, фактично живуть як у хаті. От і було вирішено самою громадою села витягнути з їхньої святині цих привезених людей.

Московською стороною в змонтованому відеоролику не було показано того, як з храму доносилась нецензурна лайка, людей труїли з газових балончиків, розмахували з дверей ножами, викрутками і заточками, кидали з храму каністрами з бензином і таке інше. Відеоролик, що наробив такого галасу, було професійно змонтовано, щоб вигородити тільки одну сторону, а про постраждалих серед вірних Київського Патріархату і представників ВО «Свобода» – ні слова!

Ніхто не заперечує спроби громади села при підтримці свободівців увійти до храму, адже зважилися на цей відчайдушний крок самі люди, бо їм просто набридло жити в постійному страху, боятись пустити дітей колядувати, коли біля храму ходять невідомі обкурені чоловіки. Село відверто залякують! І все відбувається за підтримки керівництва Почаївської Лаври і безпосередньо під контролем владики Сергія. Дуже схоже на рейдерство, чи не правда?

В усьому цьому найбільше дивує лише одне - де влада?! Неодноразові звернення громади села в органи МВС та в прокуратуру не дали жодного результату. Тернопільська єпархія УПЦ МП вдалась до підробки документів, щоб якось заявити свої права на храм – а це вже серйозне порушення закону, на яке прокуратура області практично не відреагувала.

Тернопільською єпархією УПЦ МП було запрошено кореспондентів з телеканалу «Інтер» і, як стверджує благочинний району отець Святослав Швець, в якого п’ятнадцять хвилин брали інтерв’ю – але жодної секунди з цього інтерв’ю не було показано по телебаченню. Хіба це можна назвати правдивим висвітленням подій? Так роблять новини у сусідній Росії – але ж Україна пишається тим, що має свободу слова.

Представники ВО «Свобода» заявили на прес-конференції, що вони й надалі підтримуватимуть громаду села доти, доки останній чужинець не покине Мусорівці, бо в своїх проблемах громада повинна розбиратись сама.

Олег Сиротюк зауважив: «Ми добре розуміємо, що Українську Православну Церкву Московського патріархату в Україні використовують, як політичний інструмент.. Ні для кого не є секретом, що парафій Російської Церкви в Україні є більше, ніж на території самої Російської Федерації. Це величезне джерело фінансових надходжень та впливу на свідомість пересічного українця. Приїзд їхнього патріарха в Україну це яскраво засвідчив. Тому ми добре розуміємо, що ця Церква і ті люди, які нею керують, не роблять того, що насправді мала б робити Церква, як духовне об’єднання чи духовна спільнота в класичному її розумінні. Бо коли Церква перетворюється на інструмент заробляння грошей і коли в храмах висять оголошення на кшталт “Бог украинского языка не понимает” - то це вже не є Церква, це є політичний проект, або можливість використовувати ті наші духовні почування і властиву нам побожність та бажання бути разом з Богом, в своїх особистих політичних інтересах».

Підсумовуючи слід відзначити, що метою прес-конференції не було в чому-небудь оправдатися, тощо. Просто боляче, коли українців обманюють з екранів телевізорів куплені іноземною Церквою телеканали – причому куплені за гроші тих же українців! Покладаємо надію на Бога, Який покаже всім, кого ошукали, істинний шлях, і кожен набожний українець побачить – де є правда!

протодиякон Олег ГАХ,
прес-служба Свято-Троїцького духовного центру,
м. Тернопіль

 

 

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії