Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Лютий 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

Митрополит Адріан очолив святкування дня пам’яті свт. Петра Могили Вісті з єпархій


Митрополит Криворізький і Нікопольський Адріан, виконуючи свої архипастирські обов’язки, відвідав парафії м. Кривого Рогу та Криворізького району, а також на честь престольного дня святителя Василія Великого у смт. Зеленодольську 13 січня 2010 року звершив Всенічне бдіння, після якого проповідував на тему про святителя Василія Великого, архиєпископа Кесарії Каппадокійської, про його житіє та церковно – богословську діяльність в IV – му столітті.

14 січня митрополит Адріан звершив Божественну літургію у м. Орджонікідзе на честь престольного дня, присвяченого святителю Петру (Могилі), Митрополиту Київському. Після урочистого молебня владика Адріан звернувся до духовенства та парафіян зі словом повчання, в якому розкрив велику роль святителя Петра (Могили), як Предстоятеля Києво-Руської, тобто Української, Київської Митрополії Константинопольського Патріархату, а також розповів про значення створеної цим святителем Києво-Могилянської Академії – як для України, так і для всієї Східної Європи.

Митрополит Адріан підкреслив невтомну працю в церковній діяльності святителя Петра (Могили), який, будучи молдаванином за походженням, але ставши Митрополитом Київським і всієї Руси, зумів, з допомогою Божою та польського короля Владислава, сина Сигізмунда ІІІ, повернути права на православні святині в Україні православному українському народу, адже від часу Берестейської унії 1596 р. всі храми, собори й монастирі були передані у володіння в уніатам.

Під час богослужіння, як на Всенічному бдінні, так і за Божественною літургією, митрополиту Адріану співслужили секретар Криворізької єпархії протоієрей Святослав Ганчук, благочинний Нікопольського району ігумен Никифор (Салімонов), благочинний Апостолівського району прот. Іван Шевчук та настоятелі двох храмів прот. Степан Когут і прот. Іван Назарик, а також священики інших парафій двох благочинь.

Прес-служба Криворізької єпархії УПЦ Київського Патріархату

 

 

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії