Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Січень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Вбивство християн в Єгипті З усього світу


За повідомленням порталу християнських новин crosswalk.com від 14 січня, понад тисячу християн зібралися у Лос Анжелесі з протестом проти вбивства коптів у Єгипті. Протестуючі заявляли, що християни Єгипту не мають жодного захисту. Подія, що стала причиною протесту відбулася на Різдво Христове, яке Копти святкують 7 січня, за старим календарем. Озброєний чоловік відкрив вогонь по натовпу віруючих, що поверталися додому після північної Різдвяної служби у древньому місті Наг Гаммаді. Семеро коптів було вбито, як мінімум шестеро зазнали важких поранень.

Незважаючи на те що сьогодні коптські християне складають 10 відсотків від 80-ти мільйонного аселення Єгипту, більшість якого є мусульманами, насилля та репресії є постійною частиною їх життя. У Страстну П’ятницю, 2006-го року, в Олександрії, п’ять коптів було зарізано одразу після богослужіння. Ряд інцедентів відбувся у інших містах. Внаслідок систематичних насильницьких дій кілька коптів загинуло та, як мінімум, 17 важко поранено.

За повідомленням Orthodox Christian News, 16 січня, в суботу, сотні Коптських християн вийшли на акцію протесту в містах Clearwater, Tampa та Sarasota в південному Єгипті. Учасники акції тримали плакати з протестами проти «1400 років гонінь коптів у Єгипті». Отець Moussa Saleh, настоятель храму Святого Георгія в Tampa, клірик Коптської Православної Церкви заявив, що мета акцій протесту «привернути публічну увагу до долі християн Єгипту».

За повідомленням того ж інтернет ресурсу Національна Рада Церков Сполучених Штатів надіслала листа солідарності та підтримки керівництву Коптської Православної Церкви з приводу нападів на християн у Єгипті, в якому отець доктор Michael Kinnamon написав: «від імені наших братів та сестер у Націонацьній Раді Церков, я хочу запевнити Вас у наших молитвах за загиблих цього тижня Коптських православних християн Єгипту. Нехай Господь прийме їх до Своєї Слави, і нехай Господь дарує мир нашому жорстокому та розрізненому світові». Kinnamon засудив напади як цілковите зречееня Любові Божої засвідченої Новим Заповітом, Єврейським Святим Письмом та Кораном. «Насильство в Ім’я Боже, не лише явне викривлення Святого Письма, воно демонструє жахливе зречення любові та істинного Бога, який дав нам заповіді жити разом у мирі», - сказав Kinnamon. «Особливо боляче, що останнє насильство було скоєне під час відзначення Народження Того, Кого християне називають Царем Миру, а мусульмане вважають Святим Пророком». Інші християнські лідери, включаючи Папу Бенедикта ХVІ також засудили насилля над християнами Єгипту.
 
Прот. Олександр Двінятін
Настоятель Свято-Троїцького храму
м. Бриджпорт, Коннектикут

 

 

Джерело: Вікаріат УПЦ КП в США і Канаді.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії