Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Січень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Свято пророка та Предтечі Христового Івана на Троєщині Київська єпархія


Традиційно другого дня Богоявленських свят Православна Церква вшановує пам’ять пророка та Предтечі Господнього Івана, найбільшого серед народжених жінками, як і сказав про нього Сам Спаситель Христос. Це була людина високого небесного розуму та глибокого аскетичного духу, першими словами якого до ізраїльського народу були: «Покайтеся, бо наблизилося Царство Боже».

Святий пророк Іван настільки великий на небесах, що й на землі його заслуги вірні вшановують справедливо. Тому в православній іконографії святого Предтечу зображують максимально наближеним до Христа Спасителя, молитви якого найпершими доходять до вух Ісуса. Тому серед великого числа святих народ одним з найперших для молитов та прохань обирає саме цього святого.

Особливо святковим цей день є для кліриків, парафіян та гостей невеличкої каплиці Деснянського району міста Києва, адже сьогодні день небесного покровительства їхньої парафії, яка й носить ім’я найбільшого серед пророків святого Івана Предтечі.

«Не бійся мале стадо», – говорить Господь. Так і тут. Хоча парафія ще маленька і каплиця не може вмістити всіх молільників, проте дух бадьорості та поступу всіх вірних парафії святого пророка Івана дивує та надихає гостей, які сьогодні відвідали цю невеличку обитель.

Цього дня на святі парафії побувало чимало гостей. З благословення Святійшого Патріарха Філарета парафію пророка Божого відвідав, Преосвященний владика Єпіфаній, керуючий справами Київської Патріархії. Владика очолив Божественну літургію. Йому співслужили: протоієрей Іван Іванчак, настоятель храму, протоієрей Іван Михайлишин, священик Віталій Мандзюк, а також запрошені для спільного богослужіння гості – клірики Київської єпархії. Також храм відвідали численні фундатори та благоукрасителі храму. 
 
Разом зі співом в день свята храм наповнився молитвами та духовним піднесенням, як і каже святитель Іоан Золотоустий: «В день завершення Богоявленського свята я хочу радіти та веселитися».

Після Божественної літургії навколо каплиці було звершено хресний хід з молебними співами до пророка Божого Івана та з окропленням вірних і самої каплиці святою йорданською водою.

 
Наприкінці богослужіння Преосвященний владика виголосив до присутніх проповідь, в котрій окреслив головні духовні віхи та настрої, які ми повинні взяти від сьогоднішнього свята. Також владика привітав настоятеля, кліриків та прихожан з храмовим святом:

«Сьогодні на завершення Різдвяних свят ви святкуєте храмовий день – день на честь великого пророка і Хрестителя Івана. Святкуючи ці свята – прихід у світ Христа Спасителя, Який визволив нас від гріха і смерті, ми радіємо і усвідомлюємо, що більше місця в своїй душі і серці слід відводити для Бога, щоб у нашій душі знайшлося більше місця для Христа, ніж це було серед юдеїв, так що Він змушений був народитися у вертепі, щоб ми могли достойно прославляти Його і надихатись у ці величні дні».

Також владика Єпіфаній привітав настоятеля парафії прот. Івана Іванчака та прот. Івана Михайлишина з днем їхнього небесного покровителя. 
 
В свою чергу настоятель  храму прот. Іван подякував владиці за його високий візит та за щирі побажання. До цих привітань приєдналися щирі дитячі слова на адресу Преосвященного владики, кліриків та парафіян храму. Старша група недільної катехетичної школи, яка діє при парафії, організувала невеличке свято для присутніх. Разом з теплими словами вони піднесли владиці та всім співслужачим священикам квіти.

Після святкового богослужіння всі присутні на чолі з Преосвященним владикою розділили між собою святкову радість за спільною трапезою.

 

 

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії