Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Грудень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 

Оновлено кивот чудотворної ікони Божої Матері "Несподівана Радість" Київська єпархія


У Свято-Володимирському Кафедральному Патріаршому соборі стараннями адміністрації та коштами громади оновлено кивот чудотворної ікони Божої Матері "Несподівана Радість". Коротка історія цієї ікони описана свят. Димитрієм Ростовським в його творі "Руно орошене":

 
 
 
 

Один чоловік, живучи грішно, все одно був прив'язаний до Божої Матері почуттям благоговійної любові і щоденного щирого молився перед Її іконою, з глибокою вірою вимовляючи слова, виголошені колись архангелом Гавриїлом: "Радуйся, Благодатна"!


Одного разу цей чоловік зібрався йти звершити гріховну справу і пішов до храму, щоб помолитись перед іконою Божої Матері. І коли він молився напав раптово на нього страх і жахаючись він побачив, що зображення Божої Матері рухається на святій іконі. У Божественного Младенця відкрились рани на руках, ногах і з боку із яких хлинула кров.

 

Впавши на землю, грішний чоловік закричав: О Владичице, хто це зробив? Ти та інші грішники, які знову розпинаєте гріхами своїми Мого Сина, як юдеї, - відповідала Богоматір.

 

Ви називаєте Мене милосердною. Навіщо ж ви зневажаєте мене своїми беззаконними справами? О Владичице, - відповідав цей грішник, - нехай мої гріхи не переможуть Твоєї невимовної благості. Ти єдина надія всіх грішних. Умоли за мене Сина Твого і Бога нашого.


Двічі повторювала Владичиця Свою молитву Младенцю Христу, але він залишався непохитним, поки, на кінець, на невідступну мольбу Пресвятої Владичиці не відповів: Я виконаю Твою просьбу. Нехай здійсниться бажання твоє, ради Тебе відпускаю цьому чоловікові його гріхи. Нехай же він в знак прощення поцілує Мої рани.


В ту ж мить грішник піднявся від землі із великою радістю поцілував рани Спасителя свого. З тих пір він почав жити побожно. Ця подія і стала приводом для віруючих до написання ікони Божої Матері "Несподівана Радість". На ній зображується чоловік, який молиться на колінах перед ликом Богоматері. Під зображенням Пресвятої Владичиці написані перші слова повісті: "Чоловік якийсь беззаконник…"


В св. Володимирському соборі чудотворний образ Божої Матері "Несподівана радість" - це один із багаточисельних списків цієї славної і знаної в Православному світі ікони. Ця Святиня в особливому ківоті розташована в передній правій частині собору. Перебуває в соборі з часів закінчення Великої Вітчизняної війни. Після кожного вечірнього богослужіння і недільної Божественної літургії перед Святою іконою звершується молебень. До Неї звертаються всі, які з вірою в своїх проханнях отримують несподівану радість.

 
Православна Церква прославляє ікону Божої Матері "Несподівана Радість" 22 грудня.

 

 

 

Джерело: Свято-Володимирський кафедральний собор.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії