Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Грудень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 

Рівненська духовна семінарія відзначила свій актовий день Вісті з єпархій, Освіта


Основоположник Української Православної Церкви святий апостол Андрій Первозванний є небесним покровителем православного навчального закладу на Рівненщині – Рівненської духовної семінарії.

З нагоди цьогорічного актового дня семінарії, який відзначався у переддень вшанування пам’яті апостола Андрія, у нижньому храмі Свято-Покровського собору м. Рівного відбулися урочисті богослужіння: увечері 11 грудня – всенічна, яку очолив ректор семінарії архимандрит Олексій, а 12 грудня – Божественна літургія, яку очолив керуючий Рівненською єпархією Високопреосвященнійший митрополит Рівненський і Острозький Євсевій.
 
 

Митрополиту Євсевію на літургії співслужили: ректор семінарії архимандрит Олексій, інспектор протоієрей Григорій Горбач, помічники інспектора, викладачі духовної школи у священичому сані, клірики собору. На богослужінні, крім прихожан храму, були присутні семінаристи, їхні батьки та запрошені гості.

Цього року була збережена традиція проповідування під час літургії одного з вихованців семінарії. Вихованець 4-го класу Тарас Гордійчук розповів про життя та подвиги святого апостола Андрія Первозванного, про доленосне значення апостольської проповіді для нашого українського народу. Митрополит Євсевій з похвалою відмітив проповідь вихованця семінарії.
 
 
По закінченні літургії відбувся святковий молебень, після якого до всіх присутніх з батьківським архипастирським словом звернувся митрополит Євсевій. Спираючись на свій багаторічний особистий досвід керівництва духовним навчальним закладом (владика майже два десятиліття очолював Львівську духовну академію та семінарію), митрополит Євсевій дав настановчі поради вихованцям, звернув увагу на проблеми виховання молодого покоління, на складне існування Церкви у сучасних умовах. Митрополит Євсевій привітав усіх присутніх зі святом та закликав на всіх Боже благословення.
 
 
Зі словами привітання до Рівненської духовної семінарії звернулися й гості. У цей день до Рівного завітала чисельна делегація з Волинської духовної семінарії на чолі з її ректором – митрофорним протоієреєм Ігорем Швецем. Протоієрей Ігор, який багато років був ректором РДС, привітав архимандрита Олексія, викладацький та студентський колективи з актовим днем Рівненської духовної школи, відмітивши позитивні тенденції у зростанні наукового та матеріально-технічного рівню навчального закладу. На пам'ять про цей день делегація Волинської духовної семінарії подарувала бібліотеці РДС корисний подарунок – нещодавно видане Київською Патріархією багатотомне «Добротолюбіє» українською мовою.
 
 

Від імені рівненської інтелігенції з привітальним адресом до ректора РДС звернувся директор Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету кандидат філологічних наук, професор Степан Іванович Шевчук.

У цей день також було нагороджено щедрого та багаторічного благодійника Рівненської духовної семінарії – директора ВАТ «Поліссяхліб» Нагорнюка Віктора Володимировича. За заслуги у розбудові Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет відзначив Нагорнюка В. В. високою церковної нагородою – орденом святого Юрія Переможця. Орден нагородженому вручив митрополит Євсевій.
 
 
Закінчуючи урочистості в храмі, до всіх присутніх звернувся ректор РДС, намісник Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах архимандрит Олексій. Отець-ректор щиро подякував владиці, духовенству, інспекції та викладачам семінарії, гостям та всім присутнім за теплі слова привітань та побажань. У свою чергу, архимандрит Олексій, користуючись нагодою, теж привітав усіх присутніх зі святом та побажав міцного здоров’я, миру, злагоди, а вихованцям – смирення, терпеливості, наполегливості у здобутті знань та молитовного заступництва святого апостола Андрія Первозванного.
 
 

Вечірнє та ранкове богослужіння супроводжував спів хору вихованців Рівненської духовної семінарії під керівництвом Володимира Іваника. Цього разу хор виконав декілька нових, складних у виконанні, творів, чим викликав задоволення та приємне здивування всіх присутніх на богослужінні.

Після літургії та святкового молебню в приміщенні семінарії для вихованців, викладачів та гостей свята було влаштовано святкову трапезу.

Прес-служба Рівненської єпархії

 

 

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії