Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Листопад 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 

Півмільйона віруючих прийшли на похорон Патріарха Павла Помісні церкви


19 листопада 2009 р. у Белграді відбувся похорон спочилого у неділю, 15 листопада, Святійшого Патріарха Сербського Павла. Заупокійну літургію в кафедральному храмі Архістратига Михаїла очолив Вселенський Патріарх Варфоломій у співслужінні Румунського Патріарха Даниїла, Архієпископа Албанського Анастасія, Митрополита Чехо-Словацького Христофора, місцеблюстителя патріаршого престолу Сербської Церкви митрополита Амфілохія, представників Помісних Церков та ієрархів СПЦ.
 
Після цього гріб з тілом спочилого Предстоятеля був перенесений на площу перед величним собором Святого Сави Сербського, де відбулося заупокійне богослужіння. По завершенні богослужіння гріб з тілом Патріарха Павла був перенесений у монастир Архангела Михаїла в Раковіце (передмістя Белграду), де згідно заповіту спочилого відбулося поховання. У цьому ж монастирі похований перший Патріарх Сербський нового часу Димитрій.

За оцінками правоохоронців віддати останню шану спочилому Патріарху Павлу прийшли близько півмільйона людей. Багато хто в Сербії ще за життя вважав Патріарха Павла святим. Хоча з огляду на похилий вік і фактичну неможливість протягом останніх років керувати Церквою і звершувати богослужіння кілька разів поставало питання про його відставку, воно так і не було вирішене з огляду на надзвичайну пошану віруючими свого Предстоятеля.

Патріарх Павел був обраний на Сербський Престол у 1990 р. шляхом витягання жеребу.  До того протягом 33 років він був єпископом Рашко-Прізренським (територія Косово).

Дивіться також відеорепортаж Сербського телебачення: скорочений сюжет; розширений сюжет

 

 

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії