Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Вересень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 

Єгипетським мусульманам повідомили, що будувати церкви є гріхом Огляд ЗМІ, Церква і суспільство, З усього світу


Рада мусульман Єгипту назвала гріхом будівництво церков, передає «NewsRU.COM» з посиланням на «Інтерфакс». Місцеві правозахисники звернулися до ісламських лідерів країни з проханням роз’яснити пасаж з підручника для студентів Каїрського університету, де вказано не робити того, «що веде до гріха: жертвувати гроші на будівництво церков, нічних клубів, казино, хлівів для розведення свиней і на виробництво алкогольних напоїв».

На думку авторів підручника, не тільки мусульманам забороняється жертвувати гроші на будівництво церков, але й усім іншим, включаючи християн, оскільки «в церквах не поклоняються єдиному лише Всевишньому».

Не зважаючи на те, що єгипетська Конституція передбачає свободу віросповідання, в Раді мусульман відповіли, що в даному підручнику немає нічого, що суперечить шаріату, повідомляє сайт Christian Post. У муфтіяті пояснили це тим, що християни вірять в Ісуса Христа як Спасителя і Сина Божого, але мусульмани вважають Ісуса (Ісу) лише пророком і посланником Аллаха (Бога), а християн – віровідступниками, які «спотворили» віру в єдиного Бога.

Ця постанова серйозно стурбувала багатьох єгипетських християн і правозахисників, вони попросили роз’яснення у шейха Аль-Азхара Саїда Тантаві, який відповів, що подібне тлумачення шаріату неправомірне, і навіть мусульманин має право допомагати у будівництві церков. Втім, як відзначає видання, вже через декілька годин шейх відмовився від своїх слів.

У Єгипті християни не мають права зводити церкви, доки не отримають офіційного дозволу від уряду, тоді як мусульмани можуть вільно будувати мечеті, відзначає «Благовіст-інфо». Найбільшими християнськими конфесіями Єгипту є монофізитська Коптська Церква, до якої належать копти – нащадки корінних єгиптян, а також православний Олександрійський Патріархат, керівні посади в якому традиційно обіймають вихідці з грецької діаспори.

 

 

Джерело: NewsRU.COM.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії