Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Березень 2009    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 

Чернігів вшановує пам'ять Тараса Шевченка Вісті з єпархій


У Шевченківські дні в Чернігові, як і в усій Україні, відбувалися заходи, присвячені пам'яті Великого Кобзаря. В усіх урочистостях брав участь єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон.

9 березня 2009 року чернігівці прийшли до пам’ятнику молодому Тарасу Шевченку на історичний Вал, щоб покласти квіти, шанобливо згадати та висловити щирі, теплі слова на адресу Великого Кобзаря.
 

Віддати шану борцеві за волю та честь України прийшли: голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова, заступники голови обласної адміністрації Наталія Білоус та Володимир Приходько, секретар міської ради Олег Шеремет, представники політичних партій, громадськість, студентство та всі небайдужі до пам’яті Тараса Шевченка. По завершенні заходу прозвучав Державний Гімн України.
 

Ввечері цього ж дня в обласному філармонійному центрі відбувся святковий концерт, присвячений 195-ій річниці від дня народження українського поета. У своєму виступі в філармонії, розповідаючи про заслуги і значення Тараса Григоровича, преосвященнійший владика провів паралель і зв’язок між діяльністю Кобзаря та Константинопольським святителем Тарасієм, пам’ять якого святкується Церквою 9 березня, зазначивши: «...святитель Тарасій дбав про єдність Церкви та звільнення її від єресі, а Тарас Григорович – про єдність і свободу українського народу. Нажаль подібні проблеми є зараз і в наш час, але ми віримо і молимось Всемогутньому Богу, що Він допоможе нам подолати всі ці негаразди...».
 

10 березня, в річницю смерті Кобзаря, у храмах Чернігівської єпархії відбувалися заупокійні богослужіння за приснопам’ятним рабом Божим Тарасом. Цього дня преосвященнійший єпископ Іларіон звершив заупокійну панахиду у одному з найдревніших храмів Чернігова – св. вмч. Параскеви П’ятниці. Разом з владикою молились чернігівське духовенство, представники обласної влади, громадськість та парафіяни храму. Під час богослужіння співав архієрейський хор під керівництвом заслужениого працівника культури України Миколи Борща.

На завершення слід відзначити, що в Чернігівських урочистостях, присвячених пам’яті Великого Кобзаря, якого шанує вся Україна, були присутні люди, незалежно від політичних, релігійних, світоглядних поглядів... Крім комуністів, прогресивних соціалістів...та представників Української Православної Церкви (Московського Патріархату)...

Прес-служба Чернігівської єпархії

 

 

Джерело: Чернігівські єпархіальні відомості.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії