Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Липень 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 

1020-ліття Хрещення Руси-України Церковний календар


Свята Русь-Україно,
Бережи віру православну
 
19 липня в рамках всеукраїнського церковно-державного святкування 1020-ї річниці Хрещення Руси-України на Михайлівському майдані біля стін вікопомних  київських святинь ─ Михайлівського Золотоверхого монастиря та святої Софії Київської ─ відбулася урочиста Божественна літургія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Напередодні на майдані для звершення літургії було влаштовано спеціальне підвищення, прикрашене квітами та іконами. На ньому було споруджено величний іконостас, який своїми іконами нагадував гостям свята про головних святих персонажів з історії хрещення Києва та подальших події християнізації цілої Київської Руси.

Святішому Владиці співслужив весь єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату.
 
 
 
 
Також на святкове богослужіння прибуло біля тисячі духовенства з усієї України. Разом з тим з усіх областей з’їхалася величезна кількість вірних нашої церкви, яких налічувалося близько 15 тисяч, так що Михайлівський майдан вщент був наповнений вірянами та гостями столичного міста Києва.
 
Спеціально до свята наша церква приготувала пам’ятні подарунки кожному учасникові святкових заходів 1020-ліття Хрещення Руси-України. Кожному присутньому цього дня на Михайлівському майдані вручали ПРАВОСЛАВНИЙ МОЛИТОВНИК, куди увійшли вечірні та ранні молитви, а також Слово митрополита Київського Іларіона Про закон і благодать, та ювілейну медаль, випущену до свята.

Богослужіння озвучував Патріарший хор Володимирського кафедрального собору та академічний хор Київської Православної Богословської Академії.
 
 

На третьому антифоні на спів заповідей блаженства соло мав відомий в Україні та Європі соліст Метрополітен Опера Володимир Гришко.
 
 

Не затьмарила свята навіть невеличка хмарка, що дрібним дощем полилася на учасників святкування. “Це Боже благословення на нас цього дня”, ─ говорили вірні.
 
 
Під час причастя духовенства архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій, ректор Київської Православної Богословської Академії, зачитав до уваги всіх присутніх Послання Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату до всіх вірних. Опісля ж причастя вірян на закінчення літургії до своєї пастви слово мав Святійший Патріарх Філарет. Святійший Владика з високої кафедри привітав усіх з великим святом 1020-ліття Хрещення Київської Руси та наставляв вірних в любові до Бога та любові до України, яка дана нам Богом і яку ми повинні відстояти в час випробувань та спокус.

“Ми святкуємо цю знаменну подію не для того, що додати до наших багатьох свят ще одне свято. Не для цього ми піднімаємо народ і підносимо до Бога молитви, а святкуємо для того, щоб показати які наслідки дало хрещення Київської Руси нашому народу і нашій державі. Одним з найважливіших наслідків є навернення від неправдивих богів, які не були богами і не є ними, до Істинного Бога в Тройці Славимого, навернення до Христа Спасителя, Сина Божого, Який прихилив небеса і зійшов на землю і визволив нас від гріха й смерті. Це ми повинні пам’ятати завжди. Заради цього наші предки увійшли в води Дніпра й омили свою нечистоту: тілесну й душевну.”
 
 

Після завершення богослужіння на Михайлівському майдані святкування перемістилося до пам’ятника Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира ─ хрестителя Києва та всієї Київської Руси. Під наспіви молебних співів  хресна хода пройшла київськими горами на схили Дніпра до монумента святого князя. Там було звершено урочистий молебень з молитвою до просвітителя українського народу Святого Володимира.
 
 
 
 
 

Таким чином сьогоднішнього дня наша церква відзначила величну подію Хрещення Київської Руси та звершила символічне паломництво до основ українського православ’я.

 

 

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії