Київський Патріархат: офіційний сайт
Головна

 

ПОШУК


КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Травень 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 

Відкриття науково-практичної конференції МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ МОНАСТИР − ІСТОРІЯ КРІЗЬ ВІКИ» Богослів'я


Премудрий Соломон сказав: «Є час розкидати каміння, і є час збирати це каміння». Сьогодні ми не тільки збираємо каміння, що розкидали наші батьки. На наших очах Господь творить чудо.
 
Святійший Філарет,
Патріарх Київський і
всієї Руси-України
 
Святий архістратиг Михаїл із усім військом небесним завжди був оборонцем та покровителем золоточолого Києва, тож монастир та храм його імені простояли на київських горах понад вісім сторіч і були свідками як періодів розквіту, так і занепаду цього славного міста. Що тільки не пережила Золотоверха обитель впродовж цих років. Тільки в 1930-х роках монастир був закритий комуністичною владою і почалась планова руйнація пам’ятки старовини та Святині всього українського народу. Та Бог посоромлений не буває! На наших очах Він показав свою силу: добро перемогло зло. І у третє тисячоліття Київ вступив осяяний золотими банями відновленого Михайлівського Золотоверхого монастиря. Ця подія стала однією з найяскравіших сторінок духовного та культурного життя міста та усієї країни на зламі століть.

Отже, Михайлівська Золотоверха обитель відзначає своє 900-ліття. З нагоди цього величного ювілею 23 травня цього року в актовій залі Київської Православної Богословської Академії відбулася науково-практична конференція «МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ МОНАСТИР − ІСТОРІЯ КРІЗЬ ВІКИ».
 
 

Святкове засідання очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Також на урочистій частині відкриття конференції було присутньо багато високоповажних гостей, зокрема: перший Президент України Леонід Макарович Кравчук, Міністр культури і туризму України Василь Володимирович Вовкун, голова державного комітету у справах національностей, міграцій і релігій Олександр Назарович Саган, народний депутат України Омельченко Олександр Олександрович, директор Інституту Журналістики Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка Різун Володимир Володимирович та багато інших високопосадовців та провідних українських науковців.

На самому початку було зачитано привітання до учасників науково-практичної конференції Президента України Віктора Ющенка. У своєму привітанні Президент відзначив великий внесок Михайлівського Золотоверхого монастиря у встановлення та утвердження української духовності й культури.

Також з привітання до учасників та гостей святкування виступив перший Президент України Л. М. Кравчук:
 
« На нас покладено надзвичайно велику відповідальність, щоб перед усім світом подати підстави та сигнали, що ми наповнюємо великим духом наше сьогоднішнє свято, а також свято 1020-річчя Хрещення Русі, і що ми стаємо на факти історичної правди і маємо цю правду донести до всіх, аби Українська земля, Українська держава ще і ще раз засвідчила яку велику цивілізацію і яку велику силу вона несла і несе в собі в цілому».
 
 

На заверешння офіційної частини слово мав Патріарх Київськиї і всієї Руси-України Філарет. Святійший Владика звернув увагу присутніх на головну мету даного святкування:
 
 
 
“Мета цих святкувань насамперед полягає в тому, що ми повинні згадати свою правдиву історію, показати народу яку роль відігравали монастирі в утвердженні духовності в нашому суспільстві, розвитку нашої культури і в єднанні народу. Ми зібрались на цю конференцію, як представники Церкви, науки і культури і це уже є єднання Церкви і суспільства. І наша мета у святкуванні цих двох ювілеїв одна ─ сприяти єднанню українського народу».

Також сьогодні відбулася презентація НАУКОВОГО ЗБІРНИКА ПРИСВЯЧЕНОГО 900-ЛІТТЮ СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗОЛОТОВЕРХОГО МОНАСТИРЯ, в якому подано історію Золотоверхої обителі, від її заснування і аж до наших днів.

Після закінчення урочистої частини науково-практична конференція продовжила свою діяльність у практичному векторі через заслухання доповідей та промов учасників та гостей даних урочистостей.

 

 

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії.

 

 

Нова версія офіційного сайта УПЦ Київського Патріархату

СТАТИСТИКА

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії