Українська Православна Церква Київський Патріархат: Офіційний веб-сайт

http://www.cerkva.info


Звичай видавати бажане за дійсне або як Предстоятель УПЦ (МП) зустрівся з канцлером УПЦ в Канаді


11 жовтня 2006
Предстоятель УПЦ в Канаді митрополит Іоан (Стінка)З 23 по 28 вересня в Україні з візитом перебував канцлер Української Православної Церкви в Канаді отець Богдан Гладьо (Константинопольський Патріархат). 24 вересня він взяв участь у богослужінні в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. 26 вересня відбулася зустріч отця Богдана з Предстоятелем Української Православної Церкви Митрополитом Володимиром (Сабоданом), — повідомляє офіційний сайт УПЦ.

Під час зустрічі йшла мова про налагодження відносин між Українською Православною Церквою в Канаді з Українською Православною Церквою в Україні. Також розглядалися питання про візит Предстоятеля УПЦ (МП) в Канаду та Архиєпископа Вінніпегу й Середньої єпархії, Митрополита Канади Йоана в Україну.

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ, „під час бесіди отець Богдан зазначив, що Православна Церква в Канаді визнає і підтримує на Батьківщині тільки канонічну Українську Православну Церкву”.
Проте, як стало відомо РІСУ з листа о. Богдана Гладьо, він таких слів не говорив. Наводимо текст листа о. Богдана до головного редактора офіційного сайту УПЦ архимандрита Олександра (Драбинко), отриманий РІСУ 7 жовтня.
„Дорогий Отче Архимандрите, благословіть!
Пише до Вас о. Богдан Гладьо, канцлер Української Православної Церкви в Канаді. Замітив, що сьогодні появилася на веб-сайті У.П.Ц. стаття про мою зустріч з Блаженнішим Володимиром.
Перш за все, хотів би висловити свою щиросердечну вдячність Блаженнішому Володимиру за таке тепле та дружнє прийняття. Мені було дуже приємно познайомитися віч-на-віч з Його Блаженством.
Одначе, у статті пишеться, що: “Під час бесіди отець Богдан зазначив, що Православна Церква в Канаді визнає і підтримує на Батьківщині тільки канонічну Українську Православну Церкву”.
Дорогий Отче, ці слова мені не належать. Під час зустрічі були присутні тільки я та Блаженніший, та наш протодиякон Назарій Полатайко, котрий зайшов до кабінету через декілька хвилин і брав участь в другій половині нашої бесіди. Жодний журналіст не був присутній, і я не знаю звідки така цитата могла появитися.
Як Ви знаєте, наша Українська Православна Церква в Канаді є під омофором Вселенської Патріархії, і ми очевидно дотримуємося канонічного церковного порядку. Так само очевидним повинно бути, що наша Церква, як сладова частина Вселенської Патріархії не збирається однобічно визнати чи не визнати ту чи іншу православну церкву де-небудь.
Але, будучи дітьми матері України православного віроісповідання, ми дуже вболіваємо за цей розкол, що існує між православними на Україні. Щодо розколу, наша Церква, як і напевно Ви, бажає, щоби на підставі святих канонів і для добра та більш ефективної євангелізації Українського народу, існувала в Україні Єдина, Помісна (тобто, Автокефальна) Православна Церква, щоб була визнана і була в євхаристійному спілкуванні зі всіма канонічними православними церквами світу.
Нехай буде відомо, Дорогий Отче Архимандрите, що вищенаведена цитата не віддзеркалює ні моїх слів під час зустрічі з Блаженнішим Володимиром, ні позиції нашої Церкви. До цього прошу прийняти до відома, що наша Церква в Канаді немає намірів втручатися у нутрішні справи православної церкви в Україні, чи вирішувати справи розколу – ми тільки молимось за братерську любов та об’єднання всіх православних України.

З Християнською любов’ю,

o. Богдан Гладьо,

Канцлер, У.П.Ц.К”

Джерело: РІСУ http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;12261/
Офіційний сайт УПЦ http://orthodox.org.ua/uk/node/560